Advieskeuze logo Klanten waarderen ons met een 9.7

Bespaar tot €200,- op advieskosten. Bekijk de actie

  • Home
  • Nieuws
  • Hypotheekrentes relatief stabiel, maar daling verwacht

Hypotheekrentes relatief stabiel, maar daling verwacht


23 juni 2025 door Romy Veul
230 x gelezen
Facebook LinkedIn WhatsApp
Facebook LinkedIn WhatsApp

De hypotheekrente stond de afgelopen weken relatief laag en is al langere tijd stabiel. Het lijkt erop dat er toch weer een daling van de hypotheekrente aan gaat komen? Een kleine daling – dat wel. Maar hoe groot is de kans op een daling nu er veel verandert in de wereld? Onze Hypotheekexpert Wesley deelt zijn observaties van afgelopen maand.

Ontdek hoeveel je kunt lenen

Bereken je maximale hypotheek

Naar berekenen

Wat zijn de huidige rentes?

Sluit je in juni 2025 een hypotheek af? Dan was de laagst mogelijke rente voor een 10 jaar rentevaste NHG-hypotheek op 23 juni 3,44%. Deze rente kon je toen krijgen bij Hypotrust.

Sloot je op die dag een hypotheek af die 20 jaar rentevast is, dan was de laagste hypotheekrente 3,73% (bij Hypotrust).

Bij een korte rentevaste periode is de hypotheekrente standaard lager. Voor een rentevaste periode van 1 jaar was de laagste rente op 23 juni 3,09% bij een NHG-hypotheek (bij Nationale Nederlanden).

De rentes verschillen overigens per dag en bewegen mee met de marktrentes. Wil je de exacte rente van vandaag weten? Bekijk dan de actuele rentestanden op onze site.

Bekijk de actuele rentes

Daling rente verwacht

Gaan de hypotheekrentes stijgen of dalen? In lijn met de voorspellingen van ABN AMRO verwachten we het volgende:

  • De variabele rente en rentes die tot 5 jaar vaststaan, gaan iets dalen.
  • De rentes die 10 jaar of langer vaststaan, dalen iets. Maar dit gaat langzamer dan bij de hypotheken met kortere rentevaste periodes.
  • Eind 2025 komen de rentes uit rond de 3,0% tot 3,5%. Op dat niveau liggen ze nu ook.

Waarom we dit verwachten? Een grote daling lijkt niet aan de orde, omdat er veel onzekerheid is door het handelsbeleid en het NAVO-beleid van de Verenigde Staten. Daarmee is het voor banken spannend hoe de hypotheekrentes de komende tijd ontwikkelen. Ze zullen dan ook niet zomaar hun rentes flink verlagen.

Tegelijkertijd verwachten we dat er wellicht een kleine daling aankomt, doordat de ECB op donderdag 5 juni de ECB-rentes heeft verlaagd. Dat biedt ruimte voor verlagingen van de hypotheek. In eerste instantie merk je dit vooral aan de variabele rente en de rente bij hypotheken met een lange rentevaste periode.

Overigens kunnen grote gebeurtenissen veel impact hebben op de hypotheekrente. Zo lijkt het erop dat landen meer gaan investeren in defensie. Daarvoor moeten ze ook meer lenen, wat juist weer voor een stijging van de rentes kan zorgen. Rentevoorspellingen doen blijft dus altijd in een glazen bol kijken.

Bekijk onze renteverwachtingen

Hoeveel kun jij op dit moment lenen?

Hoe lager de rentes staan, hoe meer je met hetzelfde inkomen kunt lenen. Wil je precies weten wat jouw maximale hypotheek op dit moment is? Maak een eerste indicatieve berekening via onze rekentool. 

Of vraag onze Hypotheekexperts om een gratis berekening voor jouw specifieke situatie te maken. We helpen je verder!

Bereken jouw maximale hypotheek

Maak een gratis afspraak

Vond je dit interessant?

Abonneer je nu vrijblijvend op Geldzaken voor Thuis en ontvang praktische financiële tips.

Bronnen en expertise

Geschreven door

Romy Veul
Romy Veul Contentspecialist en tekstschrijver

Over Romy Veul

Zelf de trotse eigenaar van een kleurrijk rijtjeshuis, samen met vriendlief en een eigenzinnige kat. Dol op financieel overzicht en handige bespaartips, maar vooral gek op het vinden van de juiste woorden. Mijn naam is Romy Veul en ik ben de enthousiaste tekstschrijver achter diverse artikelen op Hypotheek.nl.

Gecontroleerd door

Wesley van den Ham
Wesley van den Ham Lead Hypotheken

Over Wesley van den Ham

Ik werk al sinds het jaar 2000 in de financiële dienstverlening. Ooit startte ik bij de grootbanken ING en Rabobank. Sinds 2019 werk ik bij Hypotheek.nl. Wat ik het liefst doe? Moeilijke vraagstukken op een eenvoudige manier uitleggen aan klanten, zodat we samen de best mogelijke hypotheekkeuze kunnen maken.

Laatste update: 25 februari 2026

Klanten geven ons een:

412 beoordelingen

9.7